altinboynuzsporkulubu@gmail.com
+90 530 566 98 36

Hakkımızda

Kuruluş: 01-09-2015

İstanbul tarihinin akışını değiştiren, ALTINBOYNUZ olarak da bilinen tarihi bölgesinde Haliç’te faaliyet gösteren kulübümüz, yıllık 200’e yakın sporcu ile antrenmanlarına devam etmektedir. Hobi küreği, rekreasyon küreği, ve deniz küreği müsabaka kadrosunun yanısıra 2020 yılı itibariyle kano şubesini de bünyemize kazandırarak büyümeye devam ediyoruz. Bünyemizde tamamı milli sporculardan oluşan antrenör ve altyapıdan yetişen eğitmen kadrosu ile günden güne artan kürek ve kano organizasyonlarında oldukça önemli bir konumdayız. 

2017 yılında “Dünya Fair Play Konseyi (CIEP)” tarafından Kulübümüze takdim edilen “Dünya Fair Play Ödülü”, Kulübümüzün en önemli eşik noktalarından biri olmuştur. Bu ödülü almış olmanın bilinci ve sorumluluğu ile faaliyetlerimizi devam ettirerek Türkiye’deki kulüpler arasında farkımızı her yıl artarak göstermeye devam etmekteyiz. 

ALTINBOYNUZ olarak biz sadece bir spor kulübü değil, aynı zamanda çeşitli spor kurumları ile geliştirdiğimiz ortaklıklar, sponsorluklar ve organizasyonlarla bir kültür kulübü olarak da anılmaktayız. Bu bağlamda, son üç yıldır Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin düzenlediği Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışmalarının resmi sponsoru olmanın yanı sıra, lisanslı ürün üretme hakkı ile birlikte Dünyanın 54 ülkesinde ALTINBOYNUZ logolu ürünlerimiz sporcular tarafından kullanılmaktadır. 

2017 Yılında evimiz Haliç’te düzenlenen Balkan Kürek Şampiyonası organizasyonunda da etkin bir şekilde görev alan kulübümüz, takip eden yılda da Türkiyenin ilk özel kürek yarışması olan 1. Haliç Kupası organizasyonu da düzenleme başarısı göstermiştir. 

Üç yılı üst üste olmak üzere beş yıllık geçmişimizde toplamda 4’te 4 kazanılan Kadınlar Türkiye Şampiyonluğu’nun yanında, Kulübümüzün kuruluşundan bu yana kürsüden hiç inmemiş olan Erkekler takımımız “2020 yılı Büyük Erkekler Deniz Küreği Türkiye Şampiyonu” olmuştur. 2020 yılında ilk kez yapılan Deniz Küreği Master yarışlarında, hobi amacı ile küreğe başlayan Kulübümüz sporcularımız kazandıkları madalyalar ile şampiyonaya damgalarını vurmuş ve Kulübümüzün adını daha da fazla duyurmuşlardır.